Buradasınız

Kurumsal

Başkanın Mesajı

Değerli Ziyaretçimiz;

İmparatorluklara ev sahipliği yapmış, nüfus itibariyle ülkemizin en kalabalık, kültürel anlamda en zengin, iş ve finans dünyasının merkezi olan kadim şehir İstanbul’da sizlere hizmet etmenin mutluluğu içerisindeyim.

Misyonumuz, mükellef haklarını gözeterek kaliteli, tarafsız ve etkin bir hizmet sunmaktır. Buradan hareketle, 61 vergi dairemiz ve yaklaşık 8 bin çalışanımız ile fiziki ortamda verdiğimiz hizmetlerin yanı sıra, işe başlama ve iş yeri kapanış bildirimi, taksitlendirme/tecil talebi, uzlaşma başvurusu, özelge talebi, vergi borcu tahsilatı gibi 150’ye yakın işlemi online olarak İnternet Vergi Dairesi’nde de (link: İnteraktif Vergi Dairesi Broşürü) sunmak suretiyle hizmet kanallarımızı genişletme gayreti içerisindeyiz. Gelir İdaresi Başkanlığımızın geliştirdiği ve mükelleflerimizin her geçen gün artan oranda kullanmaya devam ettiği İnternet Vergi Dairesi uygulamaları, zaman ve emekten tasarruf ederek en az maliyetle işlem süreçlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

İstanbul’da hizmet vermenin sorumluluğunun farkında olarak bazı yoklamaların daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla mükelleflerimizin önceden SMS ile bilgilendirildiği Randevulu Yoklama Sistemi Uygulaması, Katma Değer Vergisi iade süreçlerine ilişkin  KDV İadesi Mükellef Memnuniyeti Yönetim Sistemi, engelli vergi indirimi avantajından yararlanmak için başvuran vatandaşlarımızın başvurularını takip etmeyi sağlayan Engelli Vergi İndirimi Sorgulama Servisi (EVİSS) gibi sanal ortamdan hizmeti sunmayı kolaylaştıran adımlar atarak etkin ve verimli iş yapma alışkanlığımızı günümüz koşullarına uygun hale getirme gayretindeyiz. 

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı olarak toplumun her kesiminden gerçek ve tüzel kişi, kurum, kuruluşlardan mükelleflerimizle, günümüzün teknolojik imkanlarını da kullanarak iletişim kuruyor, karşılaşılan sorunlara çözüm üretme anlayışıyla hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. 

Mükellef odaklı görev anlayışımızla yaptığımız çalışmalarımıza önerileriniz ile destek olmak ya da görev alanımıza giren konularda karşılaştığınız sorun ve sıkıntılarınızı paylaşmak üzere internet sitemizdeki iletişim kanallarından her zaman bize ulaşabileceğinizi hatırlatır, içtenlikle sevgi ve saygılarımı sunarım.

Rıza BİLGİÇ Rıza BİLGİÇ
İstanbul Vergi Dairesi Başkanı

Türkçe