“Geleceğim İçin  Fişimi Alıyorum” Kampanyası Esasları

a.       İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından, “Geleceğim İçin  Fişimi Alıyorum” adı verilen fiş kampanyasına İstanbul’da bulunan ilk ve ortaokullara  kayıtlı olan öğrencileri adına  (1, 2, 3, 4,5,6,7,8. Sınıf ) velileri (öğrencilerin anne yada babası veya okul kayıtlarında veli olarak gösterilen kişi)  katılabilecektir.

b.      Öğrenciler, 15.03.2013 ile 31.05.2013 tarihleri arasında kendileri ve ailelerinin harcamalarına ilişkin toplanan 20 adet farklı fişi, 31.05.2013 tarihine kadar bulundukları ilçelerdeki Vergi Dairesi Müdürlüklerine öğrencinin Nüfus Cüzdanı ve velisinin Nüfus Cüzdanını göstermek suretiyle, zarf içerisinde elden teslim edecekler. Posta ile gelen fişler değerlendirmeye alınmayacak.

c.       Belgelerin son teslim günü 31.05.2013 tarihi olup katılımcılar saat 16:30’a kadar katılım zarfını vergi dairelerine elden teslim edebileceklerdir.

d.      Zarfların üzerinde öğrencinin ve velisinin adı soyadı,  T.C. numarası, okul adı, sınıfı, okul adresi, velinin telefon numarası ve iletişim bilgileri bulunacaktır.

e.       Vergi dairelerince fişlerin teslimi sırasında öğrencilere İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen “Fiş Teslim Kartı” verilecek. Fiş Teslim Kartının arka yüzüne vergi dairesinin kaşesi basılacaktır. Fiş Teslim kartının üzerindeki seri numarası, kampanyaya katılan katılımcı için aynı zamanda çekiliş numarası olacaktır.

f.       Her katılım zarfında 20 farklı harcama belgesi bulunacak. Katılımcılar kampanyaya birden fazla fiş zarfıyla katılarak, şanslarını artırabilecektir.

g.      Kampanyada öğrenciler adına teslim edilecek belgelerin tutarı ne olursa olsun, Vergi Usul Kanunu'nda yer alan fatura, perakende satış fişi, ödeme kaydedici cihaz fişi veya serbest meslek makbuzu olması gerekecek. Sigara ve alkollü içeceklerden ibaret harcama belgeleri ile öğrencinin kendisi ve ailesi dışındaki bireyler adına düzenlenmiş fatura ve serbest meslek makbuzları kabul edilmeyecektir.

h.      Vergi Daireleri tarafından kontrol ederek alınacak zarfların üzerindeki bilgilere göre çekiliş listesi oluşturacak ve oluşturulan listeler en geç 04.06.2013 tarihine kadar İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Strateji ve İstatistik Müdürlüğüne gönderilecektir.

i.        Fiş kampanyasının çekilişi, 06.06.2013 tarihinde saat 14:00’da velilerin adına noter huzurunda İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı merkez binasında gerçekleştirilecektir.

j.        Bu çekiliş sonucunda, katılımcılara 10 adet 1.4 Ghz-1gb Ddr3-8gb Dısk-7''-Android 4 Tablet Pc, 10 adet Bisiklet, 10 adet 4 Gb Mp4 Player ve 30 adet İstanbul Akvaryum Florya’ya giriş bileti verilecektir. (Kişi Başı İki Bilet)

k.      Çekiliş sonucunda kazanan katılımcıların öğrenci ve veli nüfus kayıt bilgileri kontrol edilerek uyumsuzluk olması durumunda kazanan katılımcı hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Yerine yedek talihliye hediye verilecektir.

l.        Çekiliş sonuçları 07.06.2013 tarihinde İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı'nın www.ivdb.gov.tr  internet adresinde ilan edilecektir.

m.    Katılımcıların hediyeleri, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından 14.06.2013 tarihinde İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Merkez Binada dağıtılacaktır. Çekilişte kazanan katılımcılar, hediyelerini “Fiş Teslim Kartı” karşılığında teslim alacaktır. Hediye teslimleri öğrenci velilerine yapılacaktır. Hediyesini almaya 2 gün içerisinde gelmeyen katılımcının hediyesi yedek sıradaki katılımcılara verilecektir.

n.      Vergi Daireleri, Fiş kampanyasına katılan katılımcıların bilgilerini aşağıdaki tabloya göre dolduracaklardır.

Çekiliş Numarası

Öğrencinin Adı Soyadı

T.C. Numarası

Okul Adı ve Sınıfı

Adres           ve İletişim Bilgileri

Velisinin

Adı Soyadı

T.C. Numarası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı © 2007

www.ivdb.gov.tr